آیا جیسون بورن 2016 طرفدارانش را ناامید خواهد کرد؟

در این آشفته‌بازار هنر که خیلی مواقع ما را به یاد بسازوبفروش‌های وطنی خودمان می‌اندازد خیلی‌ها دلشان را خوش می‌کنند که بعد از مدت‌ها، سری جدیدی از فیلم و یا سریالی که عاشقش هستند و شخصیتی که هنرپیشه محبوبشان به آن جان داده است را دوباره ببینند و با فرورفتن به کالبد شخصیت و منطبق کردن حال و هوای خود بر خط فیلم یک آبی به آرزوهای غبارگرفته‌ی شان بزنند.  بعد از 3 فیلم فوق‌العاده جیسون بورن، چهارمین اثر از این سری (میراث بورن) بدون حضور مت دیمن فاجعه‌ای بود که قلب تمام طرفداران این اثر را نه شکست بلکه له کرد. پس از سقوط اسفناک آخرین قسمت از این فیلم به ته دره‌ی افتضاح خبری را خواندیم که قرار است دوباره مت دیمن با کارگردان قسمت دوم و سوم این اثر، جیسون بورن را از ته دره بیرون کشیده و آن را مجدداً بر قله مبارزه با سازمان‌های خودسر و پرافاده‌ی جاسوس پرور نشانیده و مفتخر کنند. خب این باعث مسرت بسیاری از دوستداران این ابرقهرمان غیر فانتزی در سرتاسر دنیا شد.

 

 اما چرا ما جیسون بورن را دوست داشتیم.  چون یک فیلم اکشن بود؟؟ چون همیشه پایان خوشی داشت؟؟ چون حق با او بود؟؟ چون آدم‌های بد زیادی را به آن دنیا می‌فرستاد؟؟ نه فکر نمی‌کنم این‌ها دلیل علاقه ما باشد. ما این فیلم را دوست داشتیم چون او یک ابرقهرمان قابل‌لمس بااخلاق بود. چون او یک بزن‌بهادر آموزش‌دیده‌ای بود که به‌دوراز زن‌بارگی و بدون اینکه خیلی لفت بدهد کارش را خوب انجام می‌داد. چون ژست نمی‌گرفت، ناز نمی‌کرد، مست نمی‌شد، قمارباز نبود و حوصله افسرده شدن هم نداشت. او مردانه در کوچه‌پس‌کوچه‌های توطئه و خیانت و جنایت به دنبال حقیقت می‌گشت و سرسختانه از قربانیان این جنایات دفاع می‌کرد. چون از اشرافیت جاسوسی به دور بود و علاقه‌ای به ترکاندن بمب و به آتش کشیدن ساختمان‌ها و راندن جنگنده‌های پیشرفته و خنثی کردن بمب‌های پرتابل اتمی نداشت.

در یک‌کلام ما او را دوست داشتیم چون در قاب عکس کوچک ما جا می‌گرفت.

 

چند روزی می‌شود که تیزری چندثانیه‌ای  از این فیلم در فضای اینترنت منتشرشده است و به هواداران این فیلم می‌گوید که 10 دلاری‌های خود را برای خرید بلیت آماده داشته باشند. اگر این تیزر را دیده باشید مطمئن هستم که کمی نگران شده‌اید. بله نگرانی شما به‌جاست و فکر می‌کنم که باید آمادگی این را داشته باشید که ذوق‌زدگی شما به آه سردی بدل شود. هنوز به‌درستی نمی‌دانیم و شاید قضاوت زود باشد اما شواهد، خبر از چیزی می‌دهند که با انتظار ما مقداری فاصله دارد. این بار او را مسلسل به دست سوار موتورسیکلتی غول‌پیکر می‌بینیم که آرنولد وار در خیابان‌ها به این‌طرف و آن‌طرف می گازاند و شلیک می‌کند یا چون ژان کلود ون دم تن به مبارزات خیابانی می‌دهد و تنها با  یک‌مشت دمار از روزگار چند تا گردن‌کلفت درمی‌آورد و یا مانند بروس ویلیس، جان‌سختانه ماشین‌های توی خیابان را لت‌وپار می‌کند و ما غرغر زنان با خود زمزمه می‌کنیم هی این‌که شبیه جیسون بورن ما نیست !!!!! بله در این نیم دقیقه که نبود. منتظر می‌نشینیم تا در 120 دقیقه بعدی او را برانداز کنیم. خدا کند که ما اشتباه کرده باشیم.

 

تیزر این فیلم را در اینجا می توانید ببینید.

 

{fastsocialshare}

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Purple Cyan Golden Green Yellow

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction