سریال تلویزیونی ویوارد پاینز فصل دوم Wayward Pines Season 2

 

سریال تلویزیونی ویوارد پاینز-فصل دوم Wayward Pines Season 2

Wayward Pines سریال تلویزیونی آمریکایی علمی تخیلی رازآلودی که بر اساس رمانی به همین نام نوشته بلیک کروچ Blake Crouch ساخته شده است. توسعه آن برای تلویزیون توسط چاد هاچ Chad Hodge صورت پذیرفته و ام نایت شیامالان M. Night Shyamalan کارگردان هندی تبار علاوه بر تهیه کنندگی و هدایت چند قسمت در پشت ایده ی این سریال بوده است. در سال 2015 اولین سری از این سریال از شبکه فاکس Fox پخش شد و حالا در سال 2016 پخش فصل دوم آن شروع شده است.


داستان فصل اول منطقه ای و شهر کوچکی به نام ویوارد پاینز را به تصویر کشیده بود که توسط حصارهای نفوذناپذیری از محیط بیرون جدا شده بود. یک کارآگاه پلیس به نام اتان بورک با بازی مت دیلن Matt Dillon در پی یافتن دو همکار ناپدید شده خود پایش به این منطقه کشیده می‌شود. پس از مدتی متوجه مرموز بودن این شهر و محصور بودن آن می‌شود. دو هزار سال پیش دانشمندی به نام جنکینز با بازی توبی جونز  Toby Jones آینده ی دردناک بشر را بر روی زمین پیش بینی کرده و به همین دلیل تعدادی از انسان های منتخب را برای اینچنین روزی و توسط تکنولوژی که خود توسعه داده بود به یک خواب طولانی فرستاده بود. پس از این مدت طولانی که نسل بشر ظاهرا تبدیل به موجودات درنده ی وحشی شده است او شهر کوچک و خودکفایی را به منظور حفظ نسل بشر واقعی و تسخیر دوباره ی کره زمین ایجاد کرده است. این دانشمند با توجه به نیاز شهر، آدم هایی مانند همین کارآگاه را از خواب بیدار کرده و وارد اجتماع می‌کند. مشکل همیشه در اینجا پیش می آید که برخی از بیدار شدگان قادر به فهم شرایط موجود نبوده و برای سیستم مشکلات جدی بوجود می آورند. گروه های کوچک شورشی در شهر بوجود آمده که با سیستم مرکزی به نبرد برخاسته اند. این کارآگاه پلیس پس از گذراندن ماجراهایی و پی بردن به حقیقت در میانه این گروه های به ظاهر آزادی خواه و دکتر جنکینز و سیستم او سرگردان مانده است. نهایتا در درگیری های بوجود آمده و رسوخ موجودات وحشی بیرون، دانشمند و کارآگاه از بین می روند اما شهر نجات پیدا می‌کند. فصل اول این سریال علی رغم برخی مشکلات ساختاری در قصه و باورپذیری سخت آن بد به نظر نرسید و طرفداران خود را پیدا کرد. مت دیلن با چهره ی استخوانی و کاریزماتیک خود توانست که به اعتبار سریال تا حد زیادی کمک کند.


فصل دوم سریال بدون مت دیلن کمی دیر به دل می‌نشیند. شهر به دست چند جوانی که در همین شهر به دنیا آمده و یا بزرگ شده‌اند اداره می‌شود. یک پزشک به نام تئو یلدین با بازی جیسون پاتریک Jason Patric به این قسمت اضافه شده است. او از حقیقت شهر و موجودات وحشی که در بیرون موجودیت این جامعه را تهدید می‌کند آگاه شده است اما از نحوه‌ی اداره‌ی آن توسط یک جوان جاه‌طلب راضی به نظر نمی‌رسد. یک گروه زیرزمینی به سرکردگی پسر کارآگاه فصل اول نیز به مبارزه با این سیستم برخاسته‌اند. این دکتر کم‌کم پی می‌برد که این موجودات وحشی که در بیرون هستند صرفاً دشمن نوع بشر این‌طرف حصار محسوب نمی‌شوند بلکه آنان با توجه به شرایط موجود و برای سازگاری با محیط به این شکل درآمده‌اند و او برای فهم همگانی این موضوع و پیدا کردن یک راه‌حل که بشر از این قفس به بیرون رفته و زندگی قبلی خود را بازیابد تلاش می‌کند. از رازآلود بودن این سریال در فصل دوم خیلی کاسته شده است. قبول جیسون پاتریک به‌جای مت دیلن و همچنین یک جوان به‌جای دانشمندی که این سیستم را خلق کرده است کمی سخت است و مشکلات درک قصه هنوز پابرجا هستند. تابه‌حال 4 قسمت از فصل دوم منتشرشده است و باید منتظر بنشینیم و ببینیم که تا پایان، ماجراها بیننده‌ها را به کدام سو خواهند برد.

 

فصل دوم این سریال را به احتمال % 50 درصد دوست خواهید داشت

 

v

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Purple Cyan Golden Green Yellow

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction